LED lamba çeşitleri nelerdir?

Led lamba çeşitleri kategorisinde, Led paneller, Led armatürler Led ampuller, Led floresanlar gibi neredeyse tüm led aydınlatma ürünlerini incelemek mümkündür. Aydınlatma ihtiyacına göre ve aydınlatılacak alanın türüne göre LED lamba çeşitleri belirlenmelidir. Örneğin T24 asma tavanı olan bir işyeri aydınlatılacaksa 60x60cm Sıva altı LED armatürler tercihen kullanılmalıdır. Bu durumda küçük istisnalar da zaman zaman görülebilir. 60×60 taşyünü panelleri yuvarlak şekilde açılarak 18W yuvarlak LED lamba kullananlarda bulunmaktadır.

Evlerde ise LED ampul ön plana çıkmaktadır standart duylar için E27 LED ampul tercih edilirken avizelerde genellikle daha küçük yapıya sahip E14 duylu 4W mum LED ampuller kullanılmaktadır. Ürünler sayfamızdan LED ampulleri inceleyebilirsiniz.

Üretim yapan iş yerlerinde ise iş güvenliğine uygun camlı etanj armatürler yoğunlukla kullanılmaktadır. Led teknolojisinin yaygınlaşması ile birlikte etanj armatürlerde LED floresan lambalar kullanılabilir hale gelmiştir. Eski etanjlara doğrudn LED floresan takmak ise doğru bir yöntem değildir, önce balastların iptal edilmesi önemle tavsiye edilmektedir.

Led ampul çeşitleri

Led ampul çeşitleri özetle aşağıdaki gibi listelenebilir.

E27 duy 10W LED ampul

E27 duy 7W LED ampul

E14 duy 4W LED ampul

LED lamba çeşitleri ve fiyatları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir