Tavan aydınlatma modelleri ve fiyatları, nasıl bir tavan aydınlatma kullanmalıyım? Tercihimi nasıl yaparım ve maliyetleri nasıl olur?

Tavan aydınlatma çeşitlerini genel olarak, sıva altı, sıva üstü ve sarkıt olarak üç kategoride inceleyebiliriz. Bunlardan en yaygın olanı sıva altı yani “asma tavan aydınlatma” ile başlayalım;

  • SIVA ALTI TAVAN AYDINLATMA ( ASMA TAVAN AYDINLATMA)

Tavan aydınlatma modelinin sıva altı yani asma tavan aydınlatma olabilmesi için adından da anlaşılacağı gibi uygulanacak tavan yüzeyi asma tavan olmalıdır.

Not: Aslında sıva altı dendiğinde tavan yüzeyi referans noktası olarak alınırsa, sıva altı aşağıya doğru çıkıntı olacak şekilde olan tavan aydınlatma modellerini tarif etmektedir Avrupa’da aslında böyle ifade ediliyor, yani bizim sıva üstü dediğimiz aydınlatma tipine sıva altı, sıva altı dediğimiz aydınlatma şekline sıva üstü diyorlar.

Sıva altı dediğimiz tavan aydınlatma, aydınlatma armatürünün tavan yüzeyi ile aynı hizada olmasıdır işin aslı. Yani armatürün gövdesi asma tavan boşluğunun içinde kalmaktadır.

Sıva altı tavan aydınlatma için örnek ürünler:

Tavan aydınlatma 60x60 led panel30x120 led panel sıva altı40x40 led panel armatür

  • SIVA ÜSTÜ TAVAN AYDINLATMA

Sıva üstü tavan aydınlatma modellerinde asma tavan yoktur. Armatürler tavan beton yüzeye dorudan monte edilir, ve tavan yüzeyinden aşağıya doğru armatür kalınlığı kadar çıkıntı oluştururlar.

Sıva üstü tavan aydınlatma için örnek ürünler:

Sıva üstü led panel 60×6030x120 sıva üstü led panel

gg

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir